Kámoš za všechny prachy - 2. kapitola

4. srpna 2008 v 22:41 | Anterea a Missy |  Kámoš za všechny prachyKrajinu už zahalila tma. Všichni se odebrali do svých společenských místností, snad jen kromě pár jedinců. Dva černovlasý chlapci otráveně kráčeli na školní pozemky, kde si měli odpykat trest. Chvíli se jen dohadovali o místě, kde mají čekat, ale po pár minutách přece jen zpozorovali postarší dámu s kloboukem.

,,Támhle je,tak jdem" pokynul James směrem k dámě a vydal se se společníkem po trávě směrem k ní.


,,Dobrý večer, paní profesorko" pozdravili oba naráz.

,,Taky Vás zdravím, Pottere a Blacku." a zachumlala se do hábitu s pozvednutýma očima, jako by ještě někoho vyhlížela.

,,Někoho čekáte?" optal se Sirius tónem,jakoby doufal že čeká na muže či dokonce přítele.

,,To je snad poprvé, co jste, Blacku zapojil mozek...ten Vám jinak vypovídá službu často, že?" prskla profesorka.

,,Ani ne,poslední dobou pracuje na plné obrátky.." uculil se Sirius ,,a na koho tu čekáme?Teda pokud na tu dotyčnou osobu čekáme i my a ne jenom vy..."

,,Jen pro vaši informaci, čekáme na slečnu Evansovou..." odvětila. ,,Taky trest."

,,Ale...slečna Dokonalá dostala taky trest?" podivil se Black.

,,Ani vy, můj milý Blacku, nejste nejdokonalejší...."sykla.

,,Já se považuju za nejdokonalejší verzi muže rodu Blacků, abyste věděla..."odsekl Sirius.

Lily šla pomalým krokem, skoro se plahočila, nechtěla trest. Jak mohla vůbec ona - vzorná studentka být potrestána. Rozhodla se však, že to nějak přežije i když po tom, co uviděla ty dva, usoudila, že to půjde přežít s těží.

,,Čau Evansová...." usmíval se na zrzku James ,,..tak copak si provedla?"

,,Určitě to muselo být bráno jako něco hodně zlého, když jdu na trest s váma..."

,,Ale no tak bude alespoň nějaká sranda.." ohradil se James a koukl na kamaráda.Ten celou dobu přikyvoval.

,,Tak, už jsme tu všichni..." prohlásila profesorka. ,,Dnes půjdete do Zapovězeného lesa vzhledem k tomu, že jste se každý dopustil přestupku..." zašmátrala v hábitu a vytáhla jakýsi seznam, ,,Tyhle bylinky najdete a přinesete mi do kabinetu!" podala papír zrzce. ,,Je Vám to všem jasné?"

,,A je na to časový limit?" optal se drze Sirius mezitím co James a Lily souhlasně kývli.

,,Limit? Snad jen, abyste se vrátili do rána..." odpověděla. ,,V tom případě můžete jít!" připustila, otočila se na podpatku a odešla zpět do hradu.

,,Tak jdem..." odtušil Black a vydal se směrem k lesu.James ho následoval. ,,Stejně je zvláštní že nás nechá volně se potulovat po lese bez dozoru..." prohlásil svou myšlenku Potter.

,,Co na tom záleží?" optal se Sirius. ,,Jen mě štve, že jsme skončili právě s ní..." kývnul směrem k Lily, která pročítala seznam.

,,Ale no tak,necháme jí ať si hledá bylinky a půjdem se kouknout hlouběji do lesa,je úplněk tak bude všechno líp vidět..." usmál se James.

,,Copak? Princezna tě omrzela?"

,,Ne,ale radši půjdu za dobrodružstvím..."

Rusovláska svírala v rukou pergamen od profesorky. Luštila názvy jakýchsi čarovných rostlin, co měli nebo spíš měla, protože od těch dvou příliš pomoc neočekávala, najít a přinést profesorce. Náhla pozvedla hlavu, s úmyslem optat se těch dvou, ale zpozorovala, že oba dva kamsi odcházejí.

,,Blacku, Pottere, kam to sakra jdete?!" vypískla.

,,Dál do lesa.." odpověděl jednoduše James a ohlédl se na Lily. ,,Neboj Lily,my se ještě vrátíme...." uculil se Sirius a pohodil vlasy. ,,...ty tu mezitím sbírej ty kytky a my se poohlédneme po některých hlouběji v lese"

,,Tak to teda ne, McGonagallová říkala, že máte jít se mnou..." ohradila se. ,,Takže půjdete!"

,,Chceš nám rozkazovat? Klidni hormony Lily" odsekl Black a vydal se k rusovlásce.Potter stál pořád na místě. ,,Ty se snad bojíš sama v lese?" odvětil Sirius,když už stál přímo u ní.

,,Pche...já a bát se..." odsekla. ,,To je opravdu hloupý pokus o žert..."

,,Tak v tom případě..." Sirius se usmál a vyškubl jí papír z ruky.Po chvíli ho přetrhl napůl a půlku podal Lily ,,Tady máš svůj seznam bylin a tady máme náš seznam bylin."

Vtom se ale najednou ozvalo jakési zavytí. Ve křoví cosi zašustělo. Studenti sebou trhli, kus papíru je přestal zajímat, jen se nejistě rozhlíželi ze strany na stranu. Zrzka se jako by zachvěla strachem.

,,C-co...to bylo?"optala se tiše.

,,Vlk? Nebo jenom pes." uklidňoval ji Sirius,i když tím vlastně uklidňoval i sebe.

Rychle se k nim připojil i James. ,,Určitě to byl vlk...." potvrdil poněkud rozklepaným hlasem.

,,A nebo něco horšího.." odvětil Black a vytáhl hůlku.

,,Co když...?" zrzce se spříčil hlas, ale i přesto sebrala všechnu svou odvahu, odstoupila od nich pár kroků, aby lépe viděla na měsíc. Když se ji na vesmírné těleso konečně naskytl pohled, vytřeštila oči, skoro se jí podlomila kolena - byl úplněk - a to může znamenat jediné: ,,Vlkodlak!" sykla na ty dva se strachem.

,,To snad ne....on je úplněk?" zeptal se Sirius a stále se kolem sebe rozhlížel.

,,Už to tak vypadá" přikývl James a také si vytáhl hůlku.

Náhle se ozvalo vrčení a cosi se mezi křovím pohnulo.Sirius i James natáhly své hůlky směrem ke křoví.Po chvíli se ozvalo táhlé vytí přímo u nich.Chlapcům se zrychlil dech stejně jako dívce.Ze křoví před nimi se vynořil vysoký tvor.Jeho bílé tesáky zářily do tmy a on sám vypadal velice hladově.

,,Lily...pomalu..ale opravdu pomalu pojď k nám...." prohlásil velice potichu Sirius a ohlédl se po dívce.

Rusovláska ho poslechla. Pomalými nejistými kroky k ním kráčela. Jenže najednou na ni zvíře stočilo pohled, prohlíželo si ji a pak se k ní začalo blížit. Vystrašená, nevědíc co má dělat ustupovala stále víc a víc dozadu....Evansová se třásla, kolena jí podlamovala, tak, že skoro nemohla ani ustupovat. Vlkodlak však svůj zájem o ni nestrácel, spíš ho její strach popudil. Najednou zavrčel...

Lily se lekla a zakopla o vlastní nohu.Svalila se na zem.Vlkodlak se chopil šance a naklonil se nad ní.Jeho tlama byla přímo nad jejím obličejem.Dívka zhluboka dýchala a dávala na sobě plně najevo že se vlkodlaka velice bojí.

,,No tak...Siriusi,udělej něco!" okřikl kamaráda James který hleděl na zvíře.

,,Proč něco neuděláš sám?" vyjel na něj Sirius.

,,Poněvadž nevim co...." odvětil brýlatý chlapec a trochu couvl.

,,Ty si neuvěřitelnej srab Jamesi...." prohlásil Black a pohlédl na Lily.

,,Nejsem srab....jenom nevím co dělat..nemyslí mi to" ohradil se James a doufal že jeho přítel něco udělá.

Sirius se zasmál ale poté nasadil odhodlaný výraz.Udělal pár kroků vpřed a namířil hůlku na zvíře. ,,Arania Exzuma!" zahulákal Black.

V tom vlkodlaka kouzlo odhodilo. Zastavil ho až prudký náraz do stromu. Bolestně zakňučel a olýzal si poraněnou zadní nohu. Pokusil se postavit a radši kulhavě odběhl do křoví. Zrzka se ještě pořád klepala a pozorovala odcházející zvíře tak nejistě, jako by se mělo vrátit....

Sirius došel k dívce a kleknul si vedle ní. ,,Lily dobrý?" zeptal se jí potichu.James mezitím pozoroval vlkodlaka a stále pevně svíral hůlku,pro případ kdyby se zvíře vrátilo.

,,Zachránils mi život..." zamumlala vyjeveně a pak koukla do jeho černých očí, které ji najednou připadala jako dvě zářící hvězdy.

,,To nic nebylo,udělal jsem to rád" prohlásil Sirius a věnoval jí jeden ze svých zářivých úsměvů.

,,Víš, pro mě to hodně znamená..." opáčila Evansová, hledíc na něho. Přímo si vychutnávala chvíli, kdy se jejich pohledy poprvé střetly, nedokázala od něj odtrhnout zrak, ale bohůžel ji vyrušilo Jamesovo:

,,Ehm...ehm..., neměli bysme jít na ty kytky?" protočil nad nimi oči.

,,Jo..ty kytky...ty zatracený kytky!" zaklel Sirius tak potichu že to slyšela pouze Lily.Zvedl se a nabídl ruku rusovlásce,aby jí pomohl vstát.James sebral ze země dvě poloviny papíru a začal si pročítat jednotlivé rostliny.

Že jsem to kouzlo nevyslal já, pomyslel si Potter, při pomyšlení, že by se tak jeho milovaná chovala k němu...Cosi zabručel a vydal se kupředu, skoro naštvaně, ignorujíc ty dva vzadu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tracy Caroline Walker Tracy Caroline Walker | Web | 6. srpna 2008 v 13:11 | Reagovat

Tak holky,to bylo naprosto skvělý,mocky chválim a těšim se na další část. x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama