Rowlingová píše předmluvu k fanouškovské knize

28. srpna 2008 v 12:09 | Tracy Caroline Walker
J. K. Rowlingová napsala předmluvu ke knize Harry, A History: The True Story of a Boy Wizard, His Fans, and Life Inside the Harry Potter Phenomenon, kterou pro fanoušky sepsala Melissa Anelli.
Část Joina příspěvku je nyní online, jeho překlad najdete v pokračování článku. Rowlingová v něm mluví o překvapivém odhalení obrovského množství fanoušků a jejich webových stránek...


"Až někdy v roce 2002 jsem to konečně udělala, to, co většina lidí, počítám, dělá denně. Vygooglila jsem si Harryho Pottera.

Samozřejmě že jsem věděla, že existují fanouškovské stránky. Můj poštovní pytel byl zmínek o nich plný, mí čtenáři předpokládali, že jsem informována, co se děje online. Můj agent, Fiddy, měl kontakt na několik webmasterů. Ale já stále byla naprosto nepřipravená na to, co objevím během toho prvního lovu mamutů.

Stránky fanoušků vypadaly tak profesionálně; lehce se mohly rovnat standardům stránek mých vydavatelů. A měly desetitisíce návštěvníků. Obsahovaly fóra, tabule se vzkazy, redakční články, novinky, fan arty, fan fiction, citáty dne z mých knih... a shipping wars (???)... můj Bože, shipping wars..."

Kniha i s touto předmluvou vychází 4. listopadu.
Zdroj:potterharry.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama