Kámoš za všechny prachy

Kámoš za všechny prachy 5

30. prosince 2008 v 10:03 | Anterea a Missy

Kámoš za všechny prachy 4

5. října 2008 v 10:57 | Anterea a MissyJasné sluneční paprsky ozařovaly veliký hrad,který se tyčil v dálce,přímo před lesklým jezerem.Jeho věže se leskly ve světle slunečního svitu.Ovšem uvnitř hradu to vypadalo naprosto jinak.Například v Nebelvírské společenské místnosti nyní přecházel brýlatý chlapec sem a tam,přitom si něco mumlal a přímo zuřil.Nikdo jiný krom obrazů už v místnosti nebyl.Náhle zaskřípal portrét Buclaté dámy a dovnitř s majestátným výrazem vešel Sirius Black.Potter vzhlédl a jakmile spatřil příchozího,hladina vzteku v něm automaticky vzrostla. ,,Musíme si promluvit" zasyčel zlostně.

,,Fajn..." pokrčil Black rameny a posadil se do křesla. ,,A o čem?"

,,Tak třeba,jaké bylo rande s Lily?" odfrknul si a popocházel kolem krbu.

,,Nevím, proč bych se ti měl s něčím takovým svěřovat..." pohodil lhostejně hlavou.

,,Jak si mi to mohl udělat?!" rozkřiknul se na něj ,,Myslel jsem si že sme přátelé..."

,,Jamesi, ty jsi můj nejlepší kámoš..." ujistil ho Black. ,,Ale já...ona...a já..." nevěděl jak dál.

,,…sme se dali dohromady..." dokončil za něj ,,je mi to jasný…jenom nechápu proč si to udělal..." s těmito slovy se posadil na pohovku.

,,Ale já...nebylo to naschvál..." prohlásil. ,,Nikdy bych nešel proti tobě..."

,,Ou skutečně?" ušklíbl se ,,Takže kdybych ti teď řekl, ať povíš Lily,že s ní být nechceš..udělal by si to?" povytáhl obočí.

,,Ne...to bych teda neudělal..." usoudil. ,,Protože...víš ani kdybys mi poručil, abych skočil z okna, tak bych to neudělal...A navíc jí to neřeknu...protože to není pravda..."
,,Já to věděl...nevzdáš se jí,a když si s ní..nemám sebemenší šanci" procedil skrz zuby. ,,Díky Siriusi..díky že si mi sebral i tu poslední naději..."
,,To není moje chyby!" osopil se. ,,Měl ses víc snažit a ne jen sedět se založenýma rukama a dívat se na ni jak na svatej obrázek..."
,,Jak sem jí asi moh oslovit,když mnou přímo opovrhovala...nemluvě o tom že teď nejspíš ani neví že existuju" ohradil se James.
,,Tak si měl něco dělat, když jsme byli v Zapovězeným lese a napad nás ten vlkodlak...jenže tys tam stál jak kůl v plotě..."
,,Já to vím!Nepoučuj mě!" vyhrkl na něj a hodil knihu vedle sebe do plamenů.
,,Hlavně, že to víš teď...ale tam ne..."

Brýlatý chlapec přímo zuřil.Byl už v obličeji celý rudý vzteky. ,,Vypadni! Už tě nechci nikdy vidět, rozuměls?" zařval na něj a vyběhl ze společesnké místnosti ven.

-
Mladá rusovláska seděla na trávě. Poslouchalu zpěv ptáků a šumění trávy, když vtom uviděla, jak z hradu vychází černovlasý mladík s nasupeným výrazem...
James hned jak zrzku zahlédnul, zamířil rovnou k ní. Probodl ji pohledem, ani se neobtěžoval pozdravit a zařval: ,,Jak jste mi to mohli udělat?! Jste zrádci!"
Překvapeně si ho prohlédla ,,Nic ti do toho není Pottere..." odpověděla mu naprosto klidným hlasem.
,,Tak ty už i víš co myslím..." okomentoval to. ,,Ty seš tak děsně chytrá..." řekl ironicky.
,,Rozhodně ne větší než ten tvůj milovanej Black..." znechuceně si odfrknul. ,,Co na něm vidíš?!"
,,Je rozhodně milejší než ty..." odsekla ,,...a navíc mi zachránil život,mezitím co si ty nehnul ani brvou" připomenula mu s úšklebkem.
,,Já...já..." zasekl se. ,,Jenže ty a on...to přece nejde!"
,,A můžeš mi říct proč?" pohlédla na něj rusovláska ,,Proč nemůžu být šťastná?
,,Protože prostě..." zhodnotil to. ,,Ty sis vůbec ničeho nevšimla?"
,,No...toho, že tě miluju..." přiznal.
,,Co-cože mě?" zvedla se a přešla k němu ,,Miluješ?" ujistila se.
,,Ano miluju!" prohlásil. ,,Už dlouho..."
,,Proč?" zopakoval její otázku. ,,A copak ty jsi mi někdy dala možnost...?"
,,Ehmmm..já..no..." zakoktala se ,,..máš pravdu,nedala jsem ti možnost…"
,,A teď ještě Sirius a to všechno..." povzdychl.
,,Já vím,ale já...já..je mi to líto Jamesi,ale mám ráda Siriuse...promiň" letmo se usmála a pohladila ho po rameni.
,,Nech mě!" trhnul sebou, když se ho dotkla. ,,Už ani nechápu, jak jsem se do tebe mohl zamilovat..."
,,Ještě, abych skákal, jak pískáš..."
,,Musela sem být naprosto blbá,když sem si myslela, že si jiný než se na první pohled zdáš…nafoukaný idiot,a to taky seš!" vyštěkla rusovláska pobouřeně a se slzami v očích se vydala zpět do hradu.
-
Rusovláska běžela dlouho hradem.Skrz slzy už téměř neviděla ani na krok.Proto si také nevšimla chlapce stojícího zády k ní.Srazila se s ním a při nárazu spadla na zem. ,,O-omlouvám se" vykoktala ze sebe a otřela si slzy.

,,To nic..." zamumla mladík se světlými vlasy a vstal, nejistě pohlédl na známou tvář zrzky a optal se: ,,Lily? Co se ti stalo?"
Vzhlédla k jeho tváři. ,,Remusi?Já..já...pohádala jsem se s Potterem,kvůli Siriusovi" povzdychla si.
,,A...a....a jinak jsi v pořádku?"
,,Jo..celkem to ujde" odvětila.
Podal jí ruku, chtěl jí pomoci postavit se, ale vtom se jeho dlaň sešla s tou její a on tak zavadil o stříbrný prstýnek, který na jeho kůži zanechal šrám...
,,Ježiši promiň...já nechtěla..." zhrozila se při pohledu na šrám.
,,Ne...to nic..." trhnul sebou a rychle schoval ruku do kapsy.
,,Moment...nikdy sem si nevšimla že by ten prstýnak škrábal..." přejela dlaní po prstenu.
,,Ale..." pohodil hlavou. ,,To nic...zapomeň na to...to je jedno..."
,,Určitě? Remusi...klidně se mi můžeš svěřit,já to nikomu neřeknu" ujistila ho Lily.
,,Ne...vážně mi nic není...já už vlastně musím jít...čau..." otočil se a odběhnul....

Kámoš za všechny prachy 3

21. září 2008 v 12:33 | Anterea a Missy
Venku svítilo sluníčko, listí za pofoukávání větříku šumělo a čerstvá tráva, po které ještě stékala ranní rosa, voněla....
Na školním nádvoří se poflakoval černovlasý mladík, na někoho čekal...
Šla rázným krokem a cestou se neustále upravovala.Několik studentů, které míjela na ní obdivně hledělo když za chůze vytáhla z hábitu malé zrcátko a kontrolovala si zuby. Konečně došla na nádvoří a spatřila toho,kterého chtěla vidět.Rázným krokem k němu došla ,,Ahoj Siriusi..." nejistě se na něj usmála.
,,Ehm...ahoj Lily..." mírně se zakoktal.,,Já..jsem ráda, že jsi přišel" poměrně zrudla Lily.
,,Já...já jsem taky ráda, že jsem přišel...ehm teda, žes přišla ty..." opravil se a zčervenal.
Zahihňala se. ,,No..já,chtěla jsem ti ještě jednou poděkovat...jak jsi mi zachránil život" usmála se na něj.
,,Není zač...udělal jsem to rád..." opětoval její úsměv.
,,Jo, tak jak se máš?" změnila téma,a značně se jí ulevilo.
,,Skvěle a ty?" optal se jí.
,,Báječně,když tě vidím" odpověděla a pocítila jak opět nabírá jasně rudou barvu.
,,Sluší ti to..." pohladil ji po tváři.
Zatřásla se, když se jí dotknul,cítila ale nesmírnou radost. ,,Děkuju...tobě to taky moc sluší,ostatně jako vždy" podotkla a přistoupila k němu blíž.
Black ji zlehla chytil za ruku, podíval se do jejích krásných očí a trochu si ji k sobě přitáhl, přibležoval se, až se jejich ústa dotkla....
Lily neotálela dlouho a přitiskla se na jeho tělo.Každý polibek mu opětovala.
Sirius se od ní ale najednou odtáhl. ,,Lill...já..." začal a v tom si vzpomněl na svého nejlepšího přítele, na to jak ji James miluje...
,,Já se ti omlouvám..tohle jsem neměla udělat,promiň mi to" dokončila za něj Lily.
,,Ne...neomlouvej se...Já totiž...teda James..." zamotal se do toho.
,,Copak je s Potterem?" ptala se dál se znepokojeným výrazem ve tváři. ,,Potter...ehm...je trotl..." ujelo mu. Rusovláska se začala smát. ,,Tak to sedí" přikývla mu se smíchem. ,,Sluší ti to, když se směješ...",,Ehmmm...děkuju" usmála se na něj a letmo ho políbila na rty ,,Nechci aby tahle chvíle skončila" šeptla mu do ucha. ,,Ani já ne..." řekl a přitom si ani neuvědomil, že něco takového vypustil z úst, místo toho ji objal. Přitiskla se k němu jak nejvíc mohla.Hladila ho jednou rukou po vlasech. ,,J-já tě asi miluju" vykoktala ze sebe tichým hláskem.,,Já...já...asi taky..." vykoktal a vduchu si řekl: ,,James mě zabije..."
---
Mezitím ve hradě,v jedné z nejvyšších věží,ve společenské místnosti Nebelvíru zuřil brýlatý chlapec.Kopal do všeho co se mu připletlo do cesty a přitom si neodpustil i pěknou sérii urážek.Nakonec vzal do ruky vázu a mrsknul s ní o vchod na schodiště,které vedlo do ložnic.Naneštěstí se ve vchodě zrovna objevil Remus Lupin,jehož váza zasáhla do obličeje a on se svalil na schody.
,,Ježiši...Moony..." rychle k němu přiběhl. ,,Sorry, to jsem nechtěl..."
,,Příště mě upozorni až budeš házet vázama" ušklíbl se na něj a opatrně vstal. ,,Něco ti přelítlo přes nos?" zeptal se když se pomalu dokulhal ke křeslu a sedl si.
,,No...to Sirius mě naštval..." prohlásil a kouknul na Lupina. ,,A co se stalo tobě, že kulháš?"
,,Já...z-zakopl jsem.." okomentoval nejistě svůj úraz a poraněnou nohu si přikryl hábitem.
,,No jasně..." řekl ironicky. ,,Ale fakt...co se ti stalo? Skoro jako by tě někdo zmlátil..." ,,Nikdo mě nezmlátil...já jsem vážně zakopl a spadnul na nohu,nic to není neřešmě to dál" ohradil se Remus. ,,Tak...tak dobře..." usoudil James.
,,Fajn...jak tě Padfoot naštval?" zeptal se a opatrně si položil ruku na zraněnou nohu. ,,On a Lily šli spolu...ven...asi něco jako rande..."
,,A sakra" utrousil Remus ,,Už chápu co tě tak štve...a proč spolu šli ven?Já myslel že Lily Siriusem opovrhuje"
,,Už ne...před pár dny ji totiž on, hrdina, zachránil život..." ,,Zachránil život? A před čím?" vyzvídal dál Lupin a vypadal stále víc zaujatě Jamesovým vyprávěním. ,,Napadl ji vlkodlak...když jsme byli na trestu v Zapovězeným lese..." ,,Cože vlkodlak? Co tam dělal?" hleděl na něj nevěřícně a s hrůzou pohlédl na zranění. ,,Klídek...nikomu se nic nestalo..." ,,Tak to sem rád...že nikoho nezranil" oddychl si. ,,Jenže...před ním Black Lily zachránil a ona teď má oči jen a jen pro něj..." ,,Chápu a co hodláš dělat?" naléhal na Jamese jeho kamarád. ,,To...právě nevím...",,Tak si zkus promluvit s Lily a říct jí, že jí miluješ" poradil mu a zvedl se ,,teď když dovolíš měli bychom to tu trochu poklidit..hezky si to tu rozházel a rozkopal" zasmál se Remus. ,,Asi jo..." opáčil Potter.

Kámoš za všechny prachy - 2. kapitola

4. srpna 2008 v 22:41 | Anterea a MissyKrajinu už zahalila tma. Všichni se odebrali do svých společenských místností, snad jen kromě pár jedinců. Dva černovlasý chlapci otráveně kráčeli na školní pozemky, kde si měli odpykat trest. Chvíli se jen dohadovali o místě, kde mají čekat, ale po pár minutách přece jen zpozorovali postarší dámu s kloboukem.

,,Támhle je,tak jdem" pokynul James směrem k dámě a vydal se se společníkem po trávě směrem k ní.


,,Dobrý večer, paní profesorko" pozdravili oba naráz.

,,Taky Vás zdravím, Pottere a Blacku." a zachumlala se do hábitu s pozvednutýma očima, jako by ještě někoho vyhlížela.

,,Někoho čekáte?" optal se Sirius tónem,jakoby doufal že čeká na muže či dokonce přítele.

,,To je snad poprvé, co jste, Blacku zapojil mozek...ten Vám jinak vypovídá službu často, že?" prskla profesorka.

,,Ani ne,poslední dobou pracuje na plné obrátky.." uculil se Sirius ,,a na koho tu čekáme?Teda pokud na tu dotyčnou osobu čekáme i my a ne jenom vy..."

,,Jen pro vaši informaci, čekáme na slečnu Evansovou..." odvětila. ,,Taky trest."

,,Ale...slečna Dokonalá dostala taky trest?" podivil se Black.

,,Ani vy, můj milý Blacku, nejste nejdokonalejší...."sykla.

,,Já se považuju za nejdokonalejší verzi muže rodu Blacků, abyste věděla..."odsekl Sirius.

Lily šla pomalým krokem, skoro se plahočila, nechtěla trest. Jak mohla vůbec ona - vzorná studentka být potrestána. Rozhodla se však, že to nějak přežije i když po tom, co uviděla ty dva, usoudila, že to půjde přežít s těží.

,,Čau Evansová...." usmíval se na zrzku James ,,..tak copak si provedla?"

,,Určitě to muselo být bráno jako něco hodně zlého, když jdu na trest s váma..."

,,Ale no tak bude alespoň nějaká sranda.." ohradil se James a koukl na kamaráda.Ten celou dobu přikyvoval.

,,Tak, už jsme tu všichni..." prohlásila profesorka. ,,Dnes půjdete do Zapovězeného lesa vzhledem k tomu, že jste se každý dopustil přestupku..." zašmátrala v hábitu a vytáhla jakýsi seznam, ,,Tyhle bylinky najdete a přinesete mi do kabinetu!" podala papír zrzce. ,,Je Vám to všem jasné?"

,,A je na to časový limit?" optal se drze Sirius mezitím co James a Lily souhlasně kývli.

,,Limit? Snad jen, abyste se vrátili do rána..." odpověděla. ,,V tom případě můžete jít!" připustila, otočila se na podpatku a odešla zpět do hradu.

,,Tak jdem..." odtušil Black a vydal se směrem k lesu.James ho následoval. ,,Stejně je zvláštní že nás nechá volně se potulovat po lese bez dozoru..." prohlásil svou myšlenku Potter.

,,Co na tom záleží?" optal se Sirius. ,,Jen mě štve, že jsme skončili právě s ní..." kývnul směrem k Lily, která pročítala seznam.

,,Ale no tak,necháme jí ať si hledá bylinky a půjdem se kouknout hlouběji do lesa,je úplněk tak bude všechno líp vidět..." usmál se James.

,,Copak? Princezna tě omrzela?"

,,Ne,ale radši půjdu za dobrodružstvím..."

Rusovláska svírala v rukou pergamen od profesorky. Luštila názvy jakýchsi čarovných rostlin, co měli nebo spíš měla, protože od těch dvou příliš pomoc neočekávala, najít a přinést profesorce. Náhla pozvedla hlavu, s úmyslem optat se těch dvou, ale zpozorovala, že oba dva kamsi odcházejí.

,,Blacku, Pottere, kam to sakra jdete?!" vypískla.

,,Dál do lesa.." odpověděl jednoduše James a ohlédl se na Lily. ,,Neboj Lily,my se ještě vrátíme...." uculil se Sirius a pohodil vlasy. ,,...ty tu mezitím sbírej ty kytky a my se poohlédneme po některých hlouběji v lese"

,,Tak to teda ne, McGonagallová říkala, že máte jít se mnou..." ohradila se. ,,Takže půjdete!"

,,Chceš nám rozkazovat? Klidni hormony Lily" odsekl Black a vydal se k rusovlásce.Potter stál pořád na místě. ,,Ty se snad bojíš sama v lese?" odvětil Sirius,když už stál přímo u ní.

,,Pche...já a bát se..." odsekla. ,,To je opravdu hloupý pokus o žert..."

,,Tak v tom případě..." Sirius se usmál a vyškubl jí papír z ruky.Po chvíli ho přetrhl napůl a půlku podal Lily ,,Tady máš svůj seznam bylin a tady máme náš seznam bylin."

Vtom se ale najednou ozvalo jakési zavytí. Ve křoví cosi zašustělo. Studenti sebou trhli, kus papíru je přestal zajímat, jen se nejistě rozhlíželi ze strany na stranu. Zrzka se jako by zachvěla strachem.

,,C-co...to bylo?"optala se tiše.

,,Vlk? Nebo jenom pes." uklidňoval ji Sirius,i když tím vlastně uklidňoval i sebe.

Rychle se k nim připojil i James. ,,Určitě to byl vlk...." potvrdil poněkud rozklepaným hlasem.

,,A nebo něco horšího.." odvětil Black a vytáhl hůlku.

,,Co když...?" zrzce se spříčil hlas, ale i přesto sebrala všechnu svou odvahu, odstoupila od nich pár kroků, aby lépe viděla na měsíc. Když se ji na vesmírné těleso konečně naskytl pohled, vytřeštila oči, skoro se jí podlomila kolena - byl úplněk - a to může znamenat jediné: ,,Vlkodlak!" sykla na ty dva se strachem.

,,To snad ne....on je úplněk?" zeptal se Sirius a stále se kolem sebe rozhlížel.

,,Už to tak vypadá" přikývl James a také si vytáhl hůlku.

Náhle se ozvalo vrčení a cosi se mezi křovím pohnulo.Sirius i James natáhly své hůlky směrem ke křoví.Po chvíli se ozvalo táhlé vytí přímo u nich.Chlapcům se zrychlil dech stejně jako dívce.Ze křoví před nimi se vynořil vysoký tvor.Jeho bílé tesáky zářily do tmy a on sám vypadal velice hladově.

,,Lily...pomalu..ale opravdu pomalu pojď k nám...." prohlásil velice potichu Sirius a ohlédl se po dívce.

Rusovláska ho poslechla. Pomalými nejistými kroky k ním kráčela. Jenže najednou na ni zvíře stočilo pohled, prohlíželo si ji a pak se k ní začalo blížit. Vystrašená, nevědíc co má dělat ustupovala stále víc a víc dozadu....Evansová se třásla, kolena jí podlamovala, tak, že skoro nemohla ani ustupovat. Vlkodlak však svůj zájem o ni nestrácel, spíš ho její strach popudil. Najednou zavrčel...

Lily se lekla a zakopla o vlastní nohu.Svalila se na zem.Vlkodlak se chopil šance a naklonil se nad ní.Jeho tlama byla přímo nad jejím obličejem.Dívka zhluboka dýchala a dávala na sobě plně najevo že se vlkodlaka velice bojí.

,,No tak...Siriusi,udělej něco!" okřikl kamaráda James který hleděl na zvíře.

,,Proč něco neuděláš sám?" vyjel na něj Sirius.

,,Poněvadž nevim co...." odvětil brýlatý chlapec a trochu couvl.

,,Ty si neuvěřitelnej srab Jamesi...." prohlásil Black a pohlédl na Lily.

,,Nejsem srab....jenom nevím co dělat..nemyslí mi to" ohradil se James a doufal že jeho přítel něco udělá.

Sirius se zasmál ale poté nasadil odhodlaný výraz.Udělal pár kroků vpřed a namířil hůlku na zvíře. ,,Arania Exzuma!" zahulákal Black.

V tom vlkodlaka kouzlo odhodilo. Zastavil ho až prudký náraz do stromu. Bolestně zakňučel a olýzal si poraněnou zadní nohu. Pokusil se postavit a radši kulhavě odběhl do křoví. Zrzka se ještě pořád klepala a pozorovala odcházející zvíře tak nejistě, jako by se mělo vrátit....

Sirius došel k dívce a kleknul si vedle ní. ,,Lily dobrý?" zeptal se jí potichu.James mezitím pozoroval vlkodlaka a stále pevně svíral hůlku,pro případ kdyby se zvíře vrátilo.

,,Zachránils mi život..." zamumlala vyjeveně a pak koukla do jeho černých očí, které ji najednou připadala jako dvě zářící hvězdy.

,,To nic nebylo,udělal jsem to rád" prohlásil Sirius a věnoval jí jeden ze svých zářivých úsměvů.

,,Víš, pro mě to hodně znamená..." opáčila Evansová, hledíc na něho. Přímo si vychutnávala chvíli, kdy se jejich pohledy poprvé střetly, nedokázala od něj odtrhnout zrak, ale bohůžel ji vyrušilo Jamesovo:

,,Ehm...ehm..., neměli bysme jít na ty kytky?" protočil nad nimi oči.

,,Jo..ty kytky...ty zatracený kytky!" zaklel Sirius tak potichu že to slyšela pouze Lily.Zvedl se a nabídl ruku rusovlásce,aby jí pomohl vstát.James sebral ze země dvě poloviny papíru a začal si pročítat jednotlivé rostliny.

Že jsem to kouzlo nevyslal já, pomyslel si Potter, při pomyšlení, že by se tak jeho milovaná chovala k němu...Cosi zabručel a vydal se kupředu, skoro naštvaně, ignorujíc ty dva vzadu...

Kámoš za všechny prachy - 1. kapitola

20. července 2008 v 11:44 | Anterea a Missy

Bylo jaro. Ptáčkové venku zpívali. Studenti se poflakovali po chodbách a mezi nimi byl i James Potter. Kráčel po dlouhé temné chodbě do doby, než vyšel ven. Sluníčko mu blesklo do očí a náhle díky tomu stočil pohled na rusovlásku, co seděla v trávě. Zřejmě něco psala a jemu se tak naskytl důvod ji pozorovat. Tak rád se na ni díval, připadala mu tak krásná a inteligentní. Toužil s ní mluvit, toužil potom, aby se jejich oči střetly a jejich ústa spojila. Ale vždy mu něco uvnitř bránilo oslovit ji....

Zhluboka se nadechl a nasál čerstvý vzduch do plic.Ač ho to překvapilo,vydal se směrem k dívce.Nevšimla si jeho přítomnosti a dál psala na dlouhý pergamen.James už stál téměř u ní,když v tom se obloha náhle zatáhla a spustil se obvyklý jarní déšť.

,,No perfektní..." zaklela Lily Evansová. ,,Úkol je v háji!"

,,Je to jen deštík, Evansová.Ten úkol zase uschne." James si vůbec neuvědomil že něco takového vypustil z úst.

,,Ne! Je zničený! Úplně!" zavrávorala ,,A co ty tady děláš, nemáš být náhodou na hodině, Pottere?"

,,Je to celkem dost možný,ale jsem tady jak vidíš." uculil se poněvadž mu ta odpověď připadala velice vtipná.Lily ale nevypadala pobaveně.

,,No jsem si všimla, že jsi tu..."řekla a začala si zbírat svoje věci.

,,Ale no tak Evansová,musíš bejt furt tak protivná?" zaševelil James a odkopl nejbližší kamínek do jezera.

,,Já?" napřimila se a dala ruce vbok. ,,Já nejsem, sem jen díky pubertě emocionálně nestálá..." uculila se.

,,Jo tak to bylo velice působivý." odkašlal si a narovnal si brýle ,,No a kam půjdeš teď,když prší?"

,,No...asi se někam schovat...Víš, to je takový logický..." zasmála se.

,,Jo ták,to mě nenapadlo.Víš nejsem zase tak blbej." odsekl.

,,Tak proč se tak chováš?"

,,Já se tak nechovám,to spíš ty si hraješ na děsně chytrou"

,,No...narozdíl od tebe mám taky dobrý známky..."

,,To je tím,že já nemám ty dobrý učitele." uchechtl se James

,,Tak se k nim máš zapsat..." podotkla zrzka.

,,Jenže mě učení nebaví,radši se bavim s kámošema"

,,Pak díky nim budeš nadosmrti blbej..."

,,Celkem zajímavá výhra.." zamyslel se Potter ,,...ale teď se tím nebudu zabývat"

,,Neměl bys teda jít za svými kamarádíčky?"

,,To bych možná moh,někdy ti to dokonce i myslí Evansová"

,,Tak to víš..." uznala. ,,Nejsem tak dutá jako ty!"

,,Já mám alespoň nějaký kámoše..kdo by se chtěl bavit se šprtkou"

,,Tak co tu ještě děláš?"

,,Odcházím" ušklíbl se Potter a odešel po mokrém trávníku zpět do hradu.

-------

Černovlasý mladík kráčel dlouhou chodbou, snažil se najít svého kamaráda. Nebude venku, pomyslel si, když pohlédl z okna a zpozoroval jak do kaluží na zemi padají kapky deště. Konečně našel toho, koho hledal. Šel rovně proti němu a všiml si, jak jeho přítel narazil do sloupu.

,,Kam to koukáš, Pottere?" napomenul ho s úsměvem.

,,Jen sem o něčem přemýšlel.Jak je Blacku?" zeptal se též s úsměvem.

,,Celou dobu, tě hledám..." připustil. ,,Kde ses sakra coural...ehm...nebo spíš s kým?"

,,Jen sem si venku povídal s Evansovou a byla to teda supr konverzace" podotkl rozhořčeně.

,,S ní?" podivil se. ,,Tou zrzavou inteligentkou? No...a co pěkného ti slečinka řekla?" optal se.

,,Opět narážela na mou inteligenci a taky na mé přátele.Radši jsem odešel abych se vyhnul dalším chytrým poznámkám"

,,Takže už se ti nelíbí?"

,,Ale jo líbí,,jenže ty její věčný kecy mě nebaví" pronesl a ušklíbl se

,,To jseš celej ty, Jamesi," zasmál se Sirius. ,,A hledá tě MacGonagallová...."uculil se.

,,Co zas ta fůrie chce?"

,,Řek bych, že dát školní trest..."

,,Jenom kvůli tomu že jsem nešel na hodinu?Už to vidim..." zazubil se James,napřímil se a nasadil obvyklý výraz profesorky McGonagallové,poté napodobil i její hlas ,,..Pane Pottere máte pro mě rozumné vysvětlení,které by vás omluvilo z dnešní hodiny přeměňování?"

,,No...ehm...byl jsem venku..." napodobil Black hlas kamarádada.

,,Venku?A copak jste pohledával na pozemcích při mé hodině?" dál se pitvořil.

,,Byl jsem si zakouřit..." vymyslel si a začal se smát.

James se neovládl a začal se smát také.Oba dva ale vyrušilo hlasité odkašlání.Když se James Potter pomalu otočil spatřil za sebou zlostně vyhlížející profesorku.


,,A sakra..." vyklouzlo mu z úst.

Minerva se zašklebila:,,..Pane Pottere máte pro mě rozumné vysvětlení,které by vás omluvilo z dnešní hodiny přeměňování?"

,,Ehmm...byl jsem v knihovně...a studoval jsem" vykoktal ze sebe James to první co ho napadlo.

,,Jistě a co chytrého jste se dozvěděl?" optala se naštvaně.

,,Třeba...jak jsou užitečná jednotlivá kouzla...nebo...ehmm....dáte mi školní trest?" zeptal se rovnou.
,,Ano dostavte se dnes v osm hodin na školní pozemky."
Sirius se začal smát,ale jakmile zaznamenal pohled profesorky,okamžitě zmlkl.
,,A vy můžete přijít s ním,pane Blacku." podotkla McGonagallová a odešla.

,,Tak a jseš v tom taky Siriusi" uchechtl se James.
,,Hmmm..."
,,Tak co podniknem?" otázal se James kamaráda.

,,Nemám teď na nic náladu...mi ji zkazila..."

,,Copak?Snad si neměl nějaké důležité rande?" uculil se

,,To ani ne...Vlastně to bylo v úmyslu dokud nás ta stará nevyrušila při líbání..."

,,Jo takhle.No tak já si půjdu vylít zlost na Srabusovi" ušklíbnul se

,,Jen si běž zvýšit ego, když bylo schlazeno..." zasmál se Black.

,,Jo klidně půjdu.Hádám, že ty se půjdeš poohlídnout po nějaký holce.."

,,No jasně..." uculil se. ,,Musím si přece nějak spravit náladu a psychicky se připravit na večer..."

,,Tak se zatim měj Sirie" rozloučil se Potter a zamířil chodbou pryč.

Kámoš za všechny prachy - info

20. července 2008 v 11:39 | Anterea a Missy
Nová kapitolovka.Lidi jásejte!!!! x) No tak ne no,takže já a Missy jsem napsali novou kapitolovku s názvem Kámoš za všechny prachy. Je to taková změna poněvadž psáno za doby Pobertů.
Hlavní postavy : James Potter,Lily Evans,Sirius Black
Děj : James miluje Lily,ta ale jeho city neopětuje.Co teprve potom,když jí Sirius zachránil život? Jak se James rozhodne - jeho milovaná Lily má ráda jeho nejlepšího přítele x)
Žánr : komedie především
Přístupnost : neomezená
Poznámka autorek : doufáme že vás to pobaví x)
 
 

Reklama